NAPIŠTE NÁM

Vaše názory jsou pro nás velice důležité. V případě jakýchkoliv podnětů, postřehů, nebo návrhů, neváhejte nám je sdělit a využijte možnost komentáře na této stránce, popřípadě nás prosím kontaktujte na e-mailu: info@mobilita-prerov.eu

33 příspěvků v sekci “NAPIŠTE NÁM

 1. Unquestionably believe that which you stated.
  Your favorite reason appeared to be on the web the simplest thing to be aware of.
  I say to you, I definitely get annoyed while people consider worries that they just do not know about.
  You managed to hit the nail upon the top and also defined
  out the whole thing without having side-effects , people can take a signal.
  Will likely be back to get more. Thanks

 2. Hi, i think that i saw you visited my site thus i came to
  “return the favor”.I am attempting to find things to improve my site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 3. Dobrý den. Dotkne se stavba i zahrádkářské kolonie za Mádrovým podjezdem a do jak velké míry?
  Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den,
   stavba “Jihozápadní obchvat” připravovaná Krajským úřadem Olomouckého kraje zasáhne do zahrádkářské lokality za Mádrovým podjezdem. Pokud Vás zajímá konkrétní místo, navštivte prosím osobně odbor koncepce a strategického rozvoje nebo nám zašlete e-mail s bližším určením konkrétního místa.
   S pozdravem
   Kamila Lesáková (referentka odboru rozvoje)

 4. Dobrý den,
  všiml jsem si, že v dokumentech, které poskytujete ke stažení jsou chyby. Pokud chci otevřít přílohu 3 – průzkum křižovatek – auta, otevře průzkum křižovatek kol. Dále příloha 5 – průzkum křižovatek (chodci) se otevře Imisní posouzení vlivu silniční dopravy na ovzduší.
  Prosím o nápravu.

  Předem děkuji a spozdravem,
  Tomáš K.
  Přerov

 5. Dobrý den
  Z územního plánu si všímám že jižní tangenta( Újezdec,Kozlovice) prochází nově vybudovanýma obytnými částmi a celými Kozlovicemi . ul Jarní až Kozlovice u Gambra . Jako zájemce o tuto lokalitu bych se rád zeptal co jako obyvatelé těchto míst můžeme udělat pro změnu územního plánu tak , aby tato spojka obešla dnes již obyvatelné zony a celé Kozlovice ,které jsou permanentně zatížené dopravou ? Je možné přetraversovat tuto komunikaci až za Kozlovice. A již dnes v plánech odklonit silnici II třídy mimo obytné zony?

  Děkuji

  1. Navrhovaná tangenta prochází v jižní části rozvojovými lokalitami. Kromě převedení dopravy z centra města má vytvářet městský okruh, který má mít zároveň městotvornou funkci a je na něj vymezený koridor v šíři 50 a 30 m.
   Obchvat Kozlovic je připravován Olomouckým krajem jako přeložka krajské komunikace II/434 a má vydáno pravomocné územní rozhodnutí o umístění stavby.
   V Územním plánu města Přerova (ÚPmPr) i v Zásadách územního rozvoje Olomouckého kraje (ZÚR OK), která je nadřízenou územně plánovací dokumentací a ÚPmPr s ní musí být v souladu, jsou obě tyto komunikace vedeny jako silnice II. třídy.
   Pokud se týká celého tzv. „obchvatu“ v minulosti nazývaném „jihovýchodní tangenta“, který by měl někdy v budoucnu odvést tranzitní silnice II. třídy z centra města (ulic Komenského, 17. listopadu, bří Hovůrkových, Želatovská a Dvořákova) není v současné době prioritně připravován ani krajem ani statutárním městem Přerovem. K samotné stavbě tangenty jako obchvatu je nutné zvážit, zda takovou investici je z ekonomického a ´provozního ´ hlediska vůbec možné mimo město realizovat. Pouze na jeho části, kterou je propojení silnic II/150 a II/434 „za Meoptou“ byla městem vybudována 1. etapa, která zpřístupnila východní část průmyslového areálu a umožnila zahájení výstavby lokality pro bydlení (ulice Kotasova, Pavla Nováka a Markulčekova) a byla připravena dokumentace pro 2. etapu, ve které se v současné době nepokračuje.
   Pokud se jedná o změnu územního plánu, je to samozřejmě teoreticky možné. Dokumentaci pro změnu územního plánu zpravidla nechává zpracovat žadatel o změnu. Vlastní proces změny trvá nejméně 18 měsíců a v případě, že by se musely měnit i zásady územního rozvoje mnohonásobně delší dobu (změna ZÚR OK musí být schválena před schválením změny ÚPmPr).

 6. V sekci dokumenty jsme zveřejnili vypořádání podnětů z této diskuze a veřejného projednání veřejnosti k 3. 2. 2017

 7. Dobrý den

  Nešlo by dát pár laviček na cestě od začátku paku Michalov – podél plotu – k Laguně.. Chodí tam dost starších lidí a určitě by si rádi na chvilku odpočinuli

  Děkuji

  1. Rozmístění mobiliáře je pod rozlišením PUMM, Budeme informovat příslušný odbor města.

  2. Dobrý den,
   Váš podnět byl předán odboru majetku a bude kladně vyřízen.

 8. Dobrý večer,
  doporučuji osvětlení chodníku, zkratky, na Osmeku, od mostku mezi dům č. 1 a č.3, za tělocvičnou boxerů.

 9. Dobrý večer,
  doporučuji opravu dlažby a osvětlení chodníku podél učiliště, od zimního stadionu k přechodu k penny marketu .Silný pohyb studentů a návštěvníků ZS.

 10. Dobry den! Celorocne dojizdim každý den z Osmeku na nadrazi na kole a chtěl bych jen dat podnet. Riskantni pro cyklistu se mi zda usek Husovi ulice,kde není cyklostezka,uzka cesta,husty provoz a nez se clovek dostane k odbočce do Skodovi ulice… Nesel by aspoň vyhradit pruh pro cyklisty na chodniku z jedne ze stran cesty?

  1. Cyklostezky v prostoru nádraží se plánují v souvislosti s výstavbou tzv. průpichu. Dnešní situace u nádraží není dobrá, ale je to bohužel důsledkem toho, že kolem nádraží vede velmi zatížená komunikace, která nemá patřičné parametry. Řešením je tedy až “průpich” a dobudování D1. Realizace cyklostezek v chodníku na takto frekventovaném místě bez oddělení pásu pro chodce jsou nereálné z pohledu bezpečnosti i funkčnosti/plynulosti jízdy.

 11. Chápu, že nelze všude najednou udělat bezbarierové nájezdy na chodníky, ale proč u novych chodníkjů tam zůstáva 5-7cm,je to sice trošku nižší než ostatní krajnice, ale pro elektrický invalidní vozík to je nepřekonatelné.Naposledy přechod od Emos k nakupní galerii, to je jen jeden, je jich mnohem víc. Vůbec to nechápu, v dnešní době, že se stavějí bariérové přechody. Jestli to je nějaký hloupý design aby to vypadalo moderně nebo co??? Pokud bylo zádání bezbarierové, tak by to město mělo reklamovat. Nebo se chce město dostat do televize zvláštností barierových chodníků, když evropa staví bezbarierové?

  1. Vážený pane, děkujeme za Váš podnět. Upozornili jsme správce majetku, který přebírá přechody a chodníky po úpravách i jiných investorů s tím, aby nepřebíral přechody a místa pro přecházení, jež nevyhovují vyhlášce 398/2009 Sb. o technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb. V případě úpravy přechodu u nové nákupní galerie budeme kontaktovat investora této akce s výzvou k nápravě.

   1. Výška obrubníku by měla být upravena v rámci reklamace v horizontu několika dní.

 12. Příspěvek k plánu mobility-bydlím v bezprostřední blízkosti zimního stadionu a sportovního areálu pod Viktorkou.V této oblasti,když chcete zaparkovat v blízkosti svého bydliště,tak není kde.Ulice Petřivalského,Alšova,Neumannova i Želatovská jsou plná sport.fandů.
  Nebylo by možné vybudovat větší parkoviště za benz.pumpou směrem k zahrádkářským koloniím? – K článku v Přerovských listech o
  kvalitním soužití chodců,cyklistů a řidičů připojuji: nebylo by možné provést žluté dopravní značení s vymezením parkovacích míst
  a označením žlutým křížem zákaz parkování.Mnozí řidiči jsou tak bezohlední,že parkují i v místech,kde jsou zhotoveny chodníky pro přechody matek s kočárky, s objemnými zavazadly na kolečkách případně chodců o berlích.Jsem jednou z nich a nejsem ochotna
  procházet po travnatém pozemku sloužícím k venčení psů. Konkrétně se jedná o Neumannovu ul.Takových částí města se najde
  jistě více.

 13. Podílela bych se na projektu,ale zcela chybí ikona pro vozíčkáře.Jako kdyby tady nebyli.Je to závažný nedostatek.často se tím řeší i problémy pro přejezdy atd. i pro matky s kočárky

  1. Dobrý den,
   do projektu se může zapojit kterýkoliv občan města. Pro upozornění na místa, která jsou problematická z pohledu vozíčkáře můžete vyplnit naší pocitovou mapu ZDE a konkrétní místa zde označit. Dále se můžete zapojit do našeho průzkumu veřejnosti a vyplnit krátký dotazník zabývající se dopravou ve městě. Sledujte dále naše webové stránky, kde průběžně budeme zveřejňovat aktivity, do kterých se můžete zapojit.

 14. Dobrý den,
  často jezdíme po cyklostezce do Oseku k jezu,ale stezka je den ode dne užší a je kolikrát problém se vyhnout s protijedoucími,hlavně když jedou malé děti,které trochu při míjení vrávorají. Často jde tzv.o hubu. Když někdo stezku udělá a provozuje,měl by se starat i o její údržbu. Stačilo posekat trávu,která přerůstá do cesty. A jeden paradox – v místě před odbočkou do Kozlovic je takové nepříjemné esíčko a tam místo toho,aby stezku trochu narovnali,tak ji ještě zúžili,navíc tam stojí velký strom a na malér máte zaděláno. Povrch stezky je asi 15 cm nad povrchem okolního povrchu a při míjení hrozí pád nebo jiná kolize. Celkově by chtěla tato stezka rozšířit až ke grymovskému mostu aspoň na šířku jejího pokračování k Oseku.
  Nebyla by marná cyklostezka i po druhé straně Bečvy,ať nemusíme jezdit stále po jedné straně a tím by se stávající stezce i odlehčilo. Děkuji.

  1. Dobrý den,
   děkujeme za váš příspěvek. Uvedené podněty budou předány cyklokoordinátorovi a odborníkům příslušné pracovní skupině.
   Zároveň Vás také zveme na konanou cyklojízdu, která proběhne dne 20. září (více informací naleznete na tomto webu)

 15. Kyž už máte zájem co říkají cyklisti na cyklostezky,opravdu jsou některé na rozbití huby.Ale vysvětlete mi,proč jsou cyklostezky u jiných obcí,Osek,Radslavice obsečené,není kolem nich takový bordel jako je cyklostezka Kozlovice Přerov.Již několikrát jsem na to přes zastupitele upozorňovala,ale zřejmě na té židli sedí nezodpovědná osoba,nebo si z nás dělá blbce.Loni jsem upozornila přes jednoho náměstka,aby když se seče dávali pozor na strmečky,které jsou v té vysoké trávě ,aby je nesesekli. Já se už ale nemíním ponižovat kvůli nějaké babě,která tady na tento úsek kašle. Letos to nebylo sesečeno ještě ani jednou.V Přerově se uklízí,čistí chodníky a my vKozlovicích si to děláme sami.Minulý týden jsem projížděla za lékárnou B.Němce a tam se čistilo,že motykami škrabali cestu.Proč občané Kozlovic musí žít v takovém nepořádku,vždyť jsme součástí Přerova Děkuji za vyřízení a pochopení.

  1. Dobrý den,
   děkujeme za váš příspěvek. Uvedené podněty budou předány cyklokoordinátorovi a odborníkům příslušné pracovní skupině. O vypořádání podnětů veřejnosti vás budeme informovat na těchto webových stránkách.

 16. Dobrý den,
  1. Chybí mi propojení jednotlivých cyklostezek či jejich neřešené navazování na současnou dopravu.
  př. Kolem Bečvy se mění směr jízdy a působí zmatky. Povrch je poškozený a neudržovaný. Za městem proti proudu je cyklostezka příliš úzká.
  2. Několik okrajových zastávek pro autobus nemá řešené příchozi chodníky, nehledě o jejich stavu a osvětlení. Mnoho vychozených stezek v trávě by mělo být změněno na chodníky.
  3. Chybí cyklostezka do Horní Moštěnice.

  1. Dobrý den,
   děkujeme za váš příspěvek. Uvedené podněty budou předány odborníkům v pracovních skupinách v rámci tvorby návrhové části dokumentu. O vypořádání podnětů veřejnosti vás budeme informovat na těchto webových stránkách.

 17. Chybí cyklostezky severojižním směrem.Proč se nevyužijí široké chodníky v ul.Palacké-tam vedou dva souběžně zbytečně-,v ul.Havlíčkova,před autobusovým nádražím kolem ubytovny a panelového domu jsou dostatečně široké chodníky.policie tam pokutuje jízdu na kole,ale žádné bezpečné řešení nenabízí.Kolem autobusového nádraží jezdí nepřetržitě kamiony,když jsem jela na kole po zcela prázdném chodníku,zastavila mě policie,proč jedu po chodníku.Odpověděla jsem,že se bojím velkých kamionů,na to mi řekli,ať tedy chodím pěšky.Kde je zdravý rozum?Před Strojařem mnoho je let úzký rozbitý asfaltový chodník,půlka slouží jako cyklostezka,vždycky se tam kolaři s chodci nějak vešli,proč se toto dávno neudělalo na jiných mnohem širších chodnících a kolaři jsou nuceni riskovat život mezi auty nebo pokuty od policistů,když chtějí ve zdraví dojet?

  1. Dobrý den,
   děkujeme za váš příspěvek. Uvedené podněty budou předány odborníkům v pracovních skupinách v rámci tvorby návrhové části dokumentu. O vypořádání podnětů veřejnosti vás budeme informovat na těchto webových stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.